Kdo jsem

 
 Mgr. Jarmila Voženílková   
 

Odmalička mám ráda pohyb a už od tří let jsem se věnovala baletu a postupně pak všem možným sportovním aktivitám. Moje cesta k józe začala tak, že jsem kdysi dávno absolvovala certifikační kurz Body and Mind a několik roků vedla lekce powerjógy.

Stále větší zájem o filozofii a praktikování jógy mě přivedl do jižní Indie, do ašrámu na břehu Indického oceánu. Pod vedením indického učitele Harilalji Acharya a jeho ženy Meery Karanath jsem v lednu a v únoru 2011 úspěšně absolvovala kurz jógové terapie a obdržela certifikát Yoga Therapy Instructor - Certified by Yoga Alliance International, Arshayoga. 

V roce 2013 jsem absolvovala certifikovaný učitelský kurz yin yogy pod laskavým vedením učitele Sebastiana Pucelle. Yin yoga se tak stala mojí novou láskou. 

Absolvovala jsem řadu dalších školení a vzdělávacích programů...například týdenní školení o fasciích s Robertem Schleipem, dva víkendy věnované dětské jógové terapii s Ivetou Hanušovou, školení v oblasti jógy pro děti s Hanou Luhanovou a Olgou Tajovskou.... je toho mnoho a stále se vzdělávám.

Momentálně studuji tříletý obor Jóga a jógová terapie na Fakultě tělesné výchovy a sportu UK v Praze.

Jsem terapeutkou, lektorkou hathajógy, jógové terapie, jógy pro děti a yin yogy.

Jsem také metodik a lektor vzdělávacích akreditovaných programů pro pedagogy v oblasti jóga pro děti, speciální pedagog, psychoterapeutka, astroložka. 

Provozuji v Ostravě jógové studio Satori, jehož jsem majitelkou. Vedu kurzy jógy, vzdělávací semináře, soukromé lekce jógy a konzultace jógové terapie.

Jóga mě přivedla na nekončící cestu sebepoznání a dobrodružného putování. Při něm jsem potkala spoustu zajímavých lidí, prožila silné a někdy i bolavé okamžiky prozření. Děkuji za ně a děkuji za to, že jsem se mohla dát cestou jógy, tedy cestou vědomého života.